Avukat / Köpek Eğitmeni

edacelik@dostk9.com

Okuduğunuz okul, yaptığınız iş ne olursa olsun; ucundan bir yerden, çocukken bulutlara bakıp kurduğunuz hayallerinize dokunun. Kim bilir? Belki dokunmanın ilhamı hayallerinizi gerçekleştirmek için size cesaret verir.


1987 Nevşehir doğumlu olan Eda ÇELİK,  4 kardeşin en büyüğüdür. “Köpek Macerası” 9 yaşındayken sokakta bulduğu bir köpeği apartman bodrum katında beslemesiyle başlamıştır.

Apartman görevlisi tarafında suçüstü yakalanmasıyla yediği azar maceranın sonunu getirdi zannedilse de; annesi komşudayken köpeği eve getirip odasında gizlice saklaması dolayısıyla annesinden, ve tabii ki daha sonra restauranttaki gıda deposuna sokak köpeklerini (Bunlar başka köpeklerdi!) getirmesi dolayısıyla babasından sürekli azar yese de köpeklerden hiç vazgeçmedi.

Eda ÇELİK 2012 yılında Başkent Üniversitesinden mezun olmuştur.2012 yılında stajını tamamladıktan sonra 2014-2016 yılları arasında kendi hukuk bürosunda çalışmıştır. 2016 Yılından itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda kurum avukatı olarak görevine devam etmektedir.

İngilizce bilen Eda ÇELİK, 2017 yılından itibaren Dost K9 Köpek Eğitim Okulunda Erkan DİŞOĞLU ve Ahmet YILDIZ’ dan Köpek Eğitmeni olmak üzere kurslar almıştır. Yavru Köpek Eğitimi Kurs Programı, İtaat Teorisi ve Uygulaması Kurs Programı ve Köpek Eğitmenliği Kurs Programlarını tamamlamış ve 2017 Eylül ayından itibaren Dost K9 Ekibine Köpek Eğitmeni olarak katılmıştır. Hafta sonlarında çalıştığı bu sürede pek çok köpek sahibi ve yol arkadaşlarının eğitiminde önemli katkılar sağlamıştır.

Nietzsche isimli bir kedisi ve  Cadı von Silas  isimli  bir köpeği  olan ve hayallerine dokunmak için elini uzatmaktan korkmayan  Eda Çelik, “Dost K9 Ortak Vizyonu”nun gerçekleştirilmesinde önemli bir rol üstlenmiştir.

ANKARA BAROSUNDA GÖREVLİ OLDUĞU  BARO KURULLARI

  • TOMAK ( Toplumsal Olaylara Müdahele Kurulu)
  • Hayvan Hakları Kurulu
  • Genç Avukatlar Kurulu
  • Hukuk Fakülteleri ile İletişim ve İşbirliği Kurulu
  • Mülteci Hakları Kurulu

 

ÜYESİ OLDUĞU AĞLAR- KURULUŞLAR

-ÇAÇAV (Çocuk alanında Çalışan Avukatlar)

-American Bar Association- Rule of Law İnitiative

 

SERTİFİKALAR

- İtaat Teorisi ve Uygulaması Kursu sertifikası

- Köpek Eğitmenliği  Sertifikası

- Ankara Barosu Mülteci Hukuku Sertifikası

- Ankara Barosu TOMAK (Toplumsal Olay ve Davalara Müdahil Avukatlar) Sertifikası

- Ankara Barosu Adli Yardım Eğitim Sertifikası

- Ankara Barosu CMK Programı Sertifikası

- TURAVAK&Başkent Üniversitesi Sağlık Hukuku Sertifikası

- TBB Hayat Ağacı Projesi Sertifikası

- İş Güvenliği ve İş Kazaları (Bilirkişilik Sertifikası)

- TBB Enerji Hukuku Eğitim Sertifikası

-TBB Sağlık Hukuku Eğitim Sertifikası

- TBB Kentsel Dönüşüm Eğitim Sertifikası

-TBB Toprak Hukuku Eğitim Sertifikası

- Türavak Sağlık Hukuku Online Eğitim Sertifikası

- ÇAÇAV- Stratejik Davalama Eğitim Sertifikası

-American Bar Association Rule of Law Initiative- Türkiye’de Yaşayan Suriyelilerin Hukuki Hakları Eğitim Sertifikası

- American Bar Association Rule of Law Initiative-  Amerikan Barolar Birliği Hukukun Üstünlüğü Girişimi ve Uluslararası Çocuk Merkezi- Mülteciler ile Çalışan Avukatlar için Çocuk Hakları Eğitim Sertifikası

- American Bar Association Rule of Law Initiative - Türkiye’de Yaşayan Suriyeliler için Psikososyal İlk Yardım  ve Cinsel Şiddete İlişkin Korunma Mekanizmaları Eğitim Sertifikası (Psychosocial First Aid and Gender Based Violence For Protection of Syrians in Turkey)