erkandisoglu@dostk9.com


Pet City ve Life&Life Dergileri Yazarı. TRT Okul'da yayımlanan "Köpeğimi Eğitiyorum" programının Program Danışmanı ve Köpek Eğitim Uzmanı.

Erkan DİŞOĞLU kariyerine 1991 yılında Almanya Hannover'daki Köpek Eğitim Okulu'ndan mezun olarak Uluslararası Köpek Eğitmeni olarak başladı. 1994'de Emnniyet Genel Müdürlüğü'nün kar amacı gütmeyen ilk Türk danışmanı ve eğitmeni oldu. Gökçeada Alay Komutanlığı Köpek Eğitim Ekibi'nin kurulmasında rol aldı ve 1999'da askerlik hizmeti esnasında Asayiş ve Koruma köpekleri ve sahiplerinin eğitimini gerçekleştirdi.

2000 yılında Dost K9 Köpek Eğitim Okulu'nu kurdu. Binlerce köpek sahibine köpekleriyle daha iyi ve dengeli bir ilişki kurmaları için eğitimler verdi. Köpeklerdeki davranış bozuklukları ve çözümleri konusuna odaklı çalışmalar yürüttü. Köpek sahiplerine, köpeklerini nasıl eğitebileceklerini öğretti.

153 kez TV haberlerine konu oldu. Köpek Eğitimi ve İnsan-Köpek ilişkileri konusunda seminerler verdi. Otistik çocukların tedavisi ve Psikolojik rahatsızlığı olan gençlerin geri kazanımında köpeklerin kullanımına yönelik çalışmaları halen devam etmektedir.

TRT Okul'da "Köpeğimi Eğitiyorum" isimli bir program hazırladı. Programın odak noktaları:

  • Köpekleriyle sorun yaşayan ailelerin ziyaret edilmesi,
  • Sorunların analizi ve çözülmesi,
  • Köpek sahiplerine çözümlerin üretilmesi,
  • Sahipsiz köpeklerin sahiplenilmesi için insanların bulunması,
  • Devler okullarının ziyaret edilerek öğrencilere seminer düzenlenmesi,
  • Köpek sahipleri tarafından kolayca uygulanabilecek komutların öğretilmesi.